Zdravie bez slobody? A bez ľudskej dôstojnosti?

Piesne sú otlačkami kúskov duše: Sima Martausová – Magušinová

Sima Magušinová OFFICIAL
Sima Magušinová OFFICIAL
Sima Magušinová OFFICIAL
Sima Magušinová OFFICIAL

Sima Magušinová spomína na rok 2021:

Rok 2021 mal pre mňa mnoho pozitívnych a krásnych chvíľ. S kapelou sme v lete mali veľa koncertov a strávili sme pekný čas spoločne, ale aj s našimi fanúšikmi. Zároveň som sa v tom roku vydala a tak sa už volám Magušinová, veľmi sa z toho teším a som za to vďačná. Ak v roku 2021 boli aj nejaké ťažšie chvíle, tie pekné ich určite prevážili,“ .

„Verím, že v roku 2022 ma čaká o trošku viac turistických a lezeckých zážitkov, ktoré mi trošku práve teraz chýbajú. Verím, že budeme s mojou rodinou zdraví a šťastní. Chcem žiť hlavne vo vďačnosti za prítomné chvíle, preto veľmi neplánujem, ale sa skôr teším z toho, čo sa práve v mojom živote deje. Neplánujem, no zároveň snívam o mnohých pekných veciach, za ktoré sa aj modlím, no ktoré si nechávam pre seba.“(https://www.dobrenoviny.sk)

Tkačenko – Ondrejíček …

Sima sa … dostala do pozornosti médií po tom, čo musela na sociálnej sieti čeliť útokom zo strany novinárov. Tí sa navážali do jej tvorby a kritizovali ju ako kresťanku. Kauza sa zo sociálnych sietí dostala dokonca do hľadáčika generálneho prokurátora Maroša Žilinku a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Komentátor Peter Tkačenko a karikaturista Rado Ondřejíček sa jej vysmievali, že je kresťanka, uviedli, že viera je mentálna diagnóza, plánovali na ňu napísať hanopis. Čo bolo vyslovene nehodné ani pravidelného návštevníka krčmy piatej cenovej skupiny,Tkačenko dodal, že najlepšie by bolo, ak by speváčku “zašili”, aby nemala potomkov.

“Spustnutý ženích. To mi pripomína môj obľúbený paragraf Trestného zákona, ktorý postihuje rodičov, ktorí svojim deťom umožnia viesť záhaľčivý spôsob života a tým ich vystavujú nebezpečenstvu spustnutia. Ergo by ju mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia.”

Ani jeden z novinárov nemal potrebu sa za tieto slová ospravedlniť, naopak, na sociálnej sieti sa dušoval, že ak by mal u svojej šéfky v práci kvôli tomu nejaký problém, tak okamžite odchádza. Na Slovensku je to tak. Už sme boli svedkami „vyhadzovov“ z práce niekoľkých moderátoriek za ich názory. Dvoch mladých mužov sa to zrejme netýka.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje za absolútne neakceptovateľné hanobiace útoky pre vierovyznanie, ktoré prekračujú hranice slobody prejavu a to zvlášť, ak sa k takému konaniu uchýlia novinári,“ stojí v stanovisku.

Žilinka preto oznámil, že zabezpečí, aby prostredníctvom Úradu špeciálnej prokuratúry, v ktorého pôsobnosti sú trestné činy extrémizmu, bolo vyšetrené, či v prípade Magušinovej neprišlo k spáchaniu trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia. (https://www.hlavnydennik.sk)

Bihariová by chcela brániť Tkačenka poskytnutím právnej pomoci, útočil pre vierovyznanie na speváčku Simu Magušinovú … (https://www.webnoviny.sk)

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic po preskúmaní výrokov týkajúcich sa podozrenia zo spáchania trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia voči speváčke Sime Magušinovej dospel k záveru, že nebol spáchaný trestný čin. (https://spravy.pravda.sk)